Metų abiturientas 2015, Goda Liutkutė

This entry was posted by on Penktadienis, 31 kovo, 2017 at

Prabėgus jau daugiau nei metams nuo Ąžuolyno baigimo, gyvenu visai neblogai. Studijuoju programą pavadinimu Politika, psichologija, teisė ir ekonomika Amsterdamo Universitete (University of Amsterdam, PPLE college), kurioje antraisiais studijų metais pasirinkau politikos mokslų kryptį. Stebėtina, tačiau studijuojant politiką praverčia net minimalios programavimo žinios, mat drįsčiau teigti, jog būtent dėl jų man ne taip jau ir prastai sekasi statistika.

Deja, bet daugeliui žmonių atrodo, kad jeigu jau studijuoji politikos mokslus, turbūt eisi į politiką. Tai gana lengvai prieinama išvada – juk jeigu studijuoji mediciną, būsi medikė, jei teisę – teisininkė, na, o jeigu anglų filologiją – tai ar kokia vertėja, ar mokytoja, ar dar kas. Šiek tiek sudėtingesnės išvados išplaukia iš socialinių mokslų sričių, o ypač – vadinamųjų tarpdisciplininų mokslų, kokia ir yra mano studijų programa, siekianti suteikti gebėjimus suprasti ir analizuoti skirtingus teorinius bei praktinius požiūrio taškus net iš skirtingų disciplinų. Dėl to man visai neatrodo, jog baigusi politiką būtinai būsiu politikė, tačiau man smagu galvoti, jog studijuojama socialinius mokslus galiu bent šiek tiek priartėti prie sudėtingos socialinės realybės pažinimo. Jei netyčia užmigote skaitydami šią pastraipą ir dabar prabudote, štai čia seka trumpa pastraipos santrauka: į Seimą nekandidatuosiu, ačiū.

Aš džiaugiuosi, kad ėjau į „Ąžuolyną“, nes, nors reitingai ir nesvarbu, ir neturėtumėm rūpintis skaitiniais įvertinimais, nesijaučiu nė kiek ne kvailesnė tarptautiniame kontekste, o visai smagu pasakyti, kad mokiausi gimnazijoje, patenkančioje į top 10-uką.

Todėl norėčiau „Ąžuolynui“ palinkėti, jog ir toliau išliktų Klaipėdos švietimo šviesuliu; įkurtų tarptautinio bakalaureato klasę; toliau brangintų savo nuostabius mokytojus; pradėtų dėstyti graikų ir lotynų kalbas jauniesiems gimnazistams; na, o pačiai jaunajai bendruomenei linkiu prisiminti, jog egzaminai šiaip ar taip beveik nieko nereiškia. Tiesiog vieni po 20-ies metų galės savo vaikams priekaištauti blogu elgesiu pateikdami savo mokymosi pasiekimus kaip siektiną pavyzdį, kiti tiesiog priekaištaus, o dar treti neturės vaikų, ir visiems šiaip ar taip bus gerai.

Comments are closed.