Archive for lapkričio, 2015

Skirtingos kultūros, tas pats tikslas – kinų kalba

Posted by on Pirmadienis, 23 lapkričio, 2015

Tongli,Suzhou,Jiangsu ProvinceNuo šių mokslo metų „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai turi galimybę mokytis kinų kalbos. Šios pamokos susilaukė nemažo susidomėjimo.

Ir štai – pagal mainų programą atvykusios kinų kalbos mokytojos Wang Chunyi interviu.

  1. Koks buvo pirmas įspūdis atvykus į Lietuvą?

Labai gražu ir švaru.

  1. Kuo skiriasi žmonės Lietuvoje ir Kinijoje? Kuo skiriasi mokiniai?

Aš manyčiau, mes esame tokie patys. Lietuviai yra labai malonūs ir geraširdžiai. Kai kurie mokiniai iš pradžių buvo labai drovūs, buvau truputį išsigandusi.

  1. Ar Jums patinka Lietuva?Temple of Heaven ,Beijing

Žinoma, man patinka Lietuva! Labai žaviuosi Klaipėda.

  1. Ar valgėte kažkokį tradicinį lietuvių patiekalą? Patiko?

Valgiau cepelinus, balandėlius. Taip, skyrėsi nuo kinų maisto, bet man patiko. Kinijoje valgoma daugiau daržovių negu mėsos.

  1. Ar pasikeitė Jūsų gyvenimo būdas, atvykus į Lietuvą?

Truputį, vis dėlto aš dabar esu užsienietė. Labai trūksta bendravimo su Kinijoje likusiais draugais. Žinoma, aš su jais bendrauju internetu. Labai smagu, kad „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai bendrauja su manimi „Faceboke“, kviečia pasivaikščioti po Klaipėdą.

  1. Mokate kokių nors lietuviškų frazių?

Keletą, kaip „ačiū“, „prašom“, „labas“, „viso gero“…

  1. Ko pasiilgstate? Ko trūksta Lietuvoje?

Truputį sunku surasti kiniečių prieskonių ir daržovių, mes teikiame pirmenybę žalioms daržovėms.

  1. Girdėjome, kad Kinijoje „nesustoja laikas ir darbai“. Ar taip yra iš tikrųjų?

Žinoma ne, mums irgi reikia laiko pailsėti.

  1. Kas Jums labiausiai patinka Lietuvoje?

Klaipėda (juokiasi).

  1. Ar sunku mokytis lietuvių kalbą? Kuo Jums ši kalba patinka?

Man sunku, tarimas yra labai sudėtingas.

  1. Kokie Kinijoje yra papročiai, kurie Lietuvoje būtų neįprasti?

Shenyang, Liaoning provinceMūsų papročiai skiriasi. Pavyzdžiui, svarbiausias festivalis Kinijoje yra „Pavasario festivalis“ (kinų Naujieji metai), švenčiamos ir kitos šventės – Longtaitou šventė, Drakono valčių šventė, Šišai šventė, Dvasių šventė, žiemos saulėgrįža.

  1. Ar labai skiriasi Kinijos ir Lietuvos tradicijos?

Nelabai, bet skiriasi. Kiekviena šalis turi savo unikalias tradicijas.

  1. Kinijos istorija labai sena. Ar daugelis kiniečių yra patriotai ir didžiuojasi savo šalies istorija? O Jūs pati?

Taip, mes didžiuojamės savo šalies istorija. Aš taip pat.

Kamilė Butkevičiūtė, 3e

x

 

 

Pabėgėliai užplūsta ne tik Europą, bet ir „Ąžuolyno“ rūmus…

Posted by on Ketvirtadienis, 5 lapkričio, 2015

DSC_2692      Spalio 16-osios vakare visi pirmokėliai bei juos palaikantys antrokai sugužėjo į gimnazijos aktų salę, į jiems skirtą pirmokų vakarą, kurį organizavo visų 2-ų gimnazijos klasių atstovai.  Ta proga salė buvo transformuota į „Ąžuolyno“ gimnazijos šeicho rūmus, o pirmokėliai tapo pabėgėliais, norinčiais pakliūti ten. Kad  šis jų noras išsipildytų, kiekvienos klasės pasirodymas turėjo įtikti ir patikti pačiam šeichui. DSC_2617Pirmieji pradėjo 1b klasė. Jie pristatė televizijos programą su itin gera humoro doze. Tikriausiai nė vienas tądien buvęs salėje nepamirš Ryčio Cicino antrininko Ciciaus koncerto ar trijų ūkininkėlių iš gilaus lietuviško kaimo, ieškančių sau mokytojos. Toliau pasirodymus tęsė 1e klasė. Jie parengė mini spektaklį, kaip Madagaskaro pingvinai grobė jų klasės vadovę, DSC_2700lietuvių kalbos mokytoją Violetą  Dumčiuvienę. Išgirdę šią naujieną auklėtiniai išskrido jos gelbėti. Smagu, jog jiems pavyko. Pasirodymą baigė daina ir šūkiu. Labai gražu, jog į visą spektaklį mokiniai  įtraukė ir savo klasės vadovę. Vėliau 1a atvėrė mums „Ąžuolyno“ pradinės mokyklos duris. Tiesiogine to žodžio prasme pirmokėliai pradėjo pamoką smagia dainele, savo kūrybos žodžiu. Fone visąlaik skambėjo vienos mokinės pianinu grojamos melodijos. Pasirodymą vainikavo šūkis. Po šio vaidinimo 1c virė savo „sriubą”. Pradžioje su intencija užvirti vandenį kelios sportininkės vedė mankštą. Vėliau pradėta „dėti ingredientus“, t.y. rodyti įvairius mini šou, pavyzdžiui, žaviosios „One DSC_2709Direction“ grupės narės stebino susirinkusiuosius salėje arba buvo įdomiai primintas šiųmetinis Lietuvos pasirodymas „Eurovizijoje“. Džiaugiamės visi, galėję paskanauti šios „sriubos“. Galiausiai visų klasių pasirodymus vainikavo 1d  klasės vaidinimas. Šie supažindino „rajoninius“ su kultūrinėmis sferomis: muzikos instrumentais ir jų galimybėmis, DSC_2652tikrojo meno ir paišybos pasauliu. Pabaigoje visi padarė mankštelę bei įtraukė į ją ir kitas klases. Pirmokų susipažinimo vakarą užbaigė blitz turnyras bei kiekvienos klasės nominacijos, vadinasi,  visi naujokai oficialiai tapo mūsų bendruomenės dalimi. Sveikiname juos ir linkime sėkmės!

Goda Skiotytė, 2d

DSC_2758  DSC_2721

Nacionalinis projektas „Kiekviena tauta, kiekvienu žmogumi žmonija kyla“ (Vydūnas), skirtas 2015-iesiems Etnografinių regionų metams

Posted by on Pirmadienis, 2 lapkričio, 2015

                     Spalio 22 dieną, kai už lango pūtė stiprus vėjas, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijoje vyko kasmetinė konferencija „Kiekviena tauta, kiekvienu žmogumi žmonija kyla“, skirta 2015-iesiems Etnografinių regionų metams. Konferencija buvo suskirstyta į tris etapus. Rimantas BalsysPirmajame, t.y. atidarymo dalyje, visi dalyviai klausėsi prof .dr. Rimo Balsio „Išgyvenimo ženklai lietuvių patarlėse“ ir doc. dr. Jūratės Lubienės „Kas slypi laiko semantikos žodžiuose?“Jūratė Lubienė pranešimų bei stebėjo Klaipėdos Eduardo Balsio gimnazijos moksleivių sceninę kompoziciją „Lovoj gulėdamas, žuvies nepagausi“ (vadovė Asta Strumilienė). Antroje dalyje visi pranešėjai buvo suskirstyti į dvi grupes, kuriose pristatė savo individualius darbus. Iš viso tokių pranešimų buvo 13. Jie apėmė įvairias etnografines temas nuo tarmės ir tautosakos iki tradicinių kosmetikos priemonių bei žaidimų. Po pertraukėlės visi grįžo į aktų Eduardo Balsio menų gimnazijasalę, kur išklausė trijų pranešimų – vieną iš jų pristatė net iš Plungės atvažiavę „Saulės“ gimnazijos mokiniai. Kaip ir kiekvienoje konferencijoje, pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais.      Dėkojame mūsų gimnazijos mokiniams: Augustei Starkutei (2c), Faustai Varačinskaitei (2c), Eirimui Jaskinui( 2c), Mantui Jonaičiui (2c), Atėnei Simanauskaitei (3c), Akvilei Žlibinaitei (3b), Gretai Gaidelytei (3b), už puikius pranešimus. Mokinius ruošė mokytojos: S.Brazienė, V.Dulevičienė, J.Jovaišienė.

Atėnė Simanauskaitė, 3c

Augustė Starkutė, Fausta Varačinskaitė   Atėnė Simanauskaitė, Mantas Jonaitis   Eirimas Jaskinas