Archive for vasario, 2017

GIMNAZIJOS JUBILIEJUI. PASAKOJIMAI. AGNĖ BUKAVICKAITĖ, gimnaziją baigusi 2008 metais

Posted by on Antradienis, 28 vasario, 2017

17092164_10211488852952522_335464583_nKaip aktyvi visuomenininkė, baigusi mokyklą įstojau studijuoti teisę Vilniaus universitete. Iki trečio kurso aktyviai dalyvavau studentų sąjungų veikloje, Europos jaunųjų teisininkų asociacijos veikloje ir kt., taip pat dirbau su įvairiais švietimo projektais, vedžiau mokymus ir seminarus visoje Lietuvoje apie jaunimo organizacijų ir mokinių savivaldų vadybą.
Įpusėjusi trečią kursą pradėjau savęs klausti, ar teisės studijos yra TIKRAI tai, ką norėjau studijuoti ir ką norėsiu veikti ateityje, nes visuomet buvau glaudžiai susijusi su visuomenine veikla, todėl nusprendžiau pabandyti įstoti į politikos mokslus universitete užsienyje. 2011 m. išvykau studijuoti į vieną geriausių JK universitetų – Jorko universitetą – kur studijavau Politikos ir tarptautinių santykių mokslus. Labiausiai savimi didžiuojuosi tuo, kad nepaisant daugybės abejonių iš šalies, likau tęsti studijų VU Teisės fakultete dieniniame skyriuje ir kas keletą savaičių grįždavau atsiskaitinėti dėstytojams už praleistas paskaitas ir seminarus. Kadangi tėveliai visiškai negalėjo padėti man finansiškai, studijų metu visus trejus metus dar dirbau pilnu etatu viešbutyje. Laikas iš tiesų buvo sunkus, tačiau be galo džiaugiuosi, kad abi studijas baigiau puikiais pažymiais ir sugebėjau išlaikyti save finansiškai.
Dar besimokydama Jorko universitete, vos ištaikiusi progą, aplikuodavau ir dalyvaudavau įvairiose stažuočių programose LR Užsienio reikalų ministerijoje ir ES institucijose. Tokiu būdu vėliau atsidūriau LR atstovybėje prie ES Briuselyje, o vėliau visa sukaupta patirtis padėjo įsidarbinti LR Užsienio reikalų ministerijoje Lietuvos pirmininkavimo ES metu. Tuo laikotarpiu dirbau Jungtinės Karalystės delegacijų vadove – glaudžiai dirbau su britų ambasada Vilniuje, priimdavau ir lydėdavau britų vyriausybės delegacijas – tarp jų ir Premjero Davido Camerono. Vos pasibaigus pirmininkavimui, gavau darbą LR ambasadoje Vašingtone, kur dirbau J.E. Ambasadoriaus Žygimanto Pavilionio padėjėja ir kabineto vadove. Mano užduotis buvo organizuoti ambasadoriaus veiklą, lydėti jį į susitikimus, rengti jo dokumentus, ataskaitas ir kt. Ši patirtis buvo neįkainojama tuo, kad iš arti susipažinau su pagrindinių JAV institucijų veikla, ne kartą lankiausi Baltuosiuose Rūmuose, Kongrese, Senate ir kt. Be to, susiradau daug naujų draugų: mano išleistuvių proga draugai suorganizavo vakarėlį Baltųjų rūmų Vakariniame sparne esančiame boulinge, kuriame mėgdavo laiką leisti tuometinis prezidentas Barakas Obama su šeima.

Palikti ambasadą ir LR Užsienio reikalų ministeriją nusprendžiau todėl, kad nuolat nešiojausi jausmą, jog norėčiau dirbti su finansų sektoriaus reguliavimu. Be to, diplomatija yra gana abstrakti profesija ir norėjau specializuotis konkrečioje srityje, todėl 2016 m. sausio mėnesį grįžau į Lietuvą ir įsidarbinau ekonomiste Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamente (Auklėtoja dabar turbūt nusišypsotų, nes nebuvau geriausia metamatike). Tačiau man sekasi tikrai neblogai: ne per seniausiai mane paaukštino pareigose į vyresniąją ekonomistę. Darbas man be galo patinka, be to, nuo diplomatijos jis nelabai nutolęs – tenka dalyvauti Europinėse darbo grupėse, lankytis Europos Centriniame Banke ir atstovauti Lietuvai. Taip pat šiuo metu studijuoju ekonomiką VU ir kartais vedu paskaitas VU studentams apie naujoves finansų rinkos reguliavimo srityje.
Mano artimiausi planai susiję su studijų tęsimu – noriu studijuoti Bankų teisės ir finansinio reguliavimo magistro programoje, taip pat tęsti darbą Europos centriniame banke ar Tarptautiniame valiutos fonde.

Siunčiu pačius geriausius linkėjimus,
Agnė

Protų mūšis 2017 – „Lietuviškai apie Lietuvą“

Posted by on Pirmadienis, 27 vasario, 2017

Vasario 22 dieną į Klaipėdos miesto savivaldybės viešąją biblioteką įvairių mokyklų vyresniuosius mokinius subūrė protų mūšis ,,Lietuviškai apie Lietuvą“, skirtas lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Viktoriną – konkursą,  skatinančią domėtis Lietuvos istorija, literatūra, organizavo „Aitvaro“ gimnazijos iniciatyvinė grupė ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Į miesto širdyje įsikūrusią biblioteką išbandyti savo jėgų sugūžėjo Klaipėdos laivininkų mokyklos atstovai, šiame konkurse pasivadinę ,,Inkaro“ vardu, Laivų statybos ir remonto mokyklos mokiniai (komanda ,,Burė“), Turizmo mokyklos atstovės ,,Lietuvaitės“, Hermano Zudermano gimnazijos vyriausieji mokiniai (komanda ,,Memelburgas“), Baltijos gimnazijos moksleiviai (komanda ,,Baltija“), ,,Aitvaro“ gimnazijos atstovai, pasivadinę ,,Bibliotekos bičiuliais“. Na, o mūsų mokyklai atstovavo pirmų klasių mokiniai, kuriuos  į komandą subūrė lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Sigita Riaukienė.  Mūsų komandą, pasivadinusią ,,Ą nosinė“, sudarė šie pirmokai: Emilija Budginaitė, Vilius Šiožinys, Vitold Dvorak, Lukas Ostrovskis, Tadas Lukavičius ir Agnė Valaitytė. Viktoriną, kurios pagrindinis tikslas buvo įkvėpti domėtis savo kraštu ir jo istorija, sudarė penki turai iš 10 klausimų. Turų temos – asmenybės, miestai, literatūra, datos bei tarmės. Renginio pabaigoje po susikaupimo reikalaujančių ir prisiminti jau girdėtus dalykus priverčiančių klausimų paaiškėjo, kad protų mūšio nugalėtojais tapo Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos dvyliktokai. Mes, ,,Ąžuolyno“ gimnazijos atstovai, užėmę ketvirtąją vietą ir nusileidę tik „Baltijos“ bei „Aitvaro“ gimnazijų komandoms, likome labai patenkinti, nes konkurse dalyvavo 11 – 12 klasių moksleiviai. Džiugu, kad žiniomis mūsų neaplenkė net kai kurie vyresnieji. Šis 2017 metų protų mūšis mums, dalyviams, buvo puiki proga pagilinti  žinias apie Lietuvą bei įgyti naujų, be to, pasitikrinti, kiek jau žinome. Tikiuosi, visi dalyvavusieji viktorinoje, kaip ir mes, įdomiai, naudingai ir tikrai nenuobodžiaudami praleido laiką.

   Agnė Valaitytė, 1c

DSC_0783 DSC_0760

Kalbos kultūros metai gimnazijoje

Posted by on Pirmadienis, 20 vasario, 2017

„Kalba yra neatsiejama nuo tų, kurie ją vartoja. Ji labai greitai išduoda, kas esi, koks esi, kuo gyveni. Mes maitiname kalbą savo gyvastimi, savo minčių skaistumu ir nedorybėmis, mes jai klojame šilkinius patalus, bet ir leidžiame šlaistytis pakiemiais“, –  teigia kalbininkė Rita Miliūnaitė. Tikrai, nuo mūsų pačių priklauso požiūris į gimtąją kalbą, vartojimą, norą išmokti ją taisyklingai vartoti.

Mūsų Seimas šiuos 2017-uosius metus paskelbė Kalbos kultūros metais. Šiems metams pažymėti gimnazijoje jau vyko  gražiausio sąsiuvinio paroda, raštingiausio mokinio konkursas, laukia dalyvavimas Nacionaliniame diktante ir visokių kitokių renginių. Be abejo, svarbiausia kiekvieną dieną pamokose vartoti taisyklingą lietuvių kalbą, rašyti be klaidų, neužmiršti gražios tarties. Jeigu pataisysime savo klaidą, pastebėsime ir perspėsime netaisyklingai kalbantį draugą, tai galėsime teigti, kad mums brangi sava kalba.

Tikriausiai visi pasidžiaugėme gimnazijoje vykusia nedidele gražiausio sąsiuvinio paroda. Joje galėjote palyginti, kaip buvo rašoma, į kokius sąsiuvinius prieš 30-40 metų. Skirtumų yra: seniau buvo ploni sąsiuviniai, dabar – kitokio formato, geresnės kokybės; seniau pradinėse klasėse buvo mokomasi dailyraščio, dabar teigiama, kad gražiai rašyti yra prigimties dalykas. Taip pat skiriasi ir vadovėliai. Dabar jie spalvingi, daug vaizdinės medžiagos, o seniau knygos buvo paprastesnės, ne tokio kokybiško popieriaus, mažiau vaizdų.

Mūsų gimnazijoje yra gražiai rašančių mokinių visose klasėse. Galima pasidžiaugti jų tvarkingais sąsiuviniais. Juos atsivertę suprantame, ko buvo mokomasi, aiškinamasi, kokie darbai atliekami. Iš tikrųjų ne veltui žmonės sakydavo, kad iš rašto ir kalbos galima pažinti žmogų.  Todėl džiugu, kad yra gimnazijoje šaunių mokinių, nes jie gražiai, taisyklingai rašo, jų sąsiuviniai gražūs, tvarkingi.

Sveikiname ir džiaugiamės geriausiai rašančiais mokiniais, t.y. mokyklos diktantą parašiusiais labai gerai:

Gabija Gudžiūnaitė, IIa
Simona Šimkutė, IIa
Saulė Zubytė, IIa
Liepa Šiupšinskaitė, II d
Ignas Šabanas II d
Simona Česnauskytė II e
Liucija Liniovaitė II c
Joris Dautartas II c
Laura Garbonytė II c
Greta Dobrovolskytė III e
Ieva Mažeikaitė III e
Dovilė Šlikaitė III e
Agnė Silkauskaitė III a
Rosita Steponavičiūtė I a
Eglė Auškalnytė I b
Aistė Buivydaitė I b
Patricija Lapienytė I d
Goda Gintalaitė I d
Šarlota Galinauskaitė I e
Gintarė Pociūtė I e
Gabija Gečaitė I e.

Lietuvių kalbos mokytoja Joana Jovaišienė

2017-02-01 08.14.33 2017-02-01 08.15.23 2017-02-01 08.14.49 2017-02-01 08.14.12