Archive for gegužės, 2015

Viktorina „Ką aš žinau apie Europą“ padėjo įtvirtinti žinias…

Posted by on Trečiadienis, 13 gegužės, 2015

viktorinaiGegužės 6-ą dieną, per 7-ą pamoką, vyko 2-ų klasių mokiniams skirtas renginys, kurį organizavo mokytoja E.Miliauskienė, apie Europos geografiją. Iš pradžių kiekviena klasė parodė pristatymą tos šalies, kurią buvo pasirinkę: 2a – Italijos, 2b – Prancūzijos, 2c – Šveicarijos, 2d – Vokietijos ir 2e – Jungtinės Karalystės. 2a Italiją pristatė vaidinimu, kaip lietuviai turistai atvažiavo prie Pizos bokšto ir ten fotografavosi. Žinoma, kaip be tradicinės italų picos, į kurią žiūrint seilės pradėjo rinktis, nors ji ir buvo iš „Express pizza“. 2b klasė Prancūziją pristatė „PowerPoint“ pristatymu bei repu, kuriam pritarė mušamasis prancūziškų batonų duetas. 2c Šveicariją taip pat pristatė „PowerPoint“ pristatymu. 2d Vokietiją pristatė labai gerai vokiečių kalba padainuota daina. Paskutinė (bet tikrai ne prasčiausia) 2e klasė Jungtinę Karalystę pristatė trumpučiu „PowerPoint“ pristatymu ir… net nežinau, kaip tai reikėtų tiksliai apibūdinti, todėl sakysiu – pasirodymu. Paskui tik 4 žmonės atstovavo savo klasei žinių apie Europą turnyre. 1-ame ir 4 –ame etapuose buvo duoti 2 klausimai, į kuriuos reikėjo atsakyti per vieną minutę. 2-ame etape buvo rodomos nuotraukos ir reikėjo parašyti, ką matome. 3-iame etape turėjome surašyti visų Europos sostinių pavadinimus į kryžiažodį. III vietą užėmė 2d klasė, II vietą – 2b klasė ir I vietą – 2e klasė. Mes šiame renginyje sužinojome daug naujos informacijos ir įtvirtinome senas žinias apie įvairias Europos valstybes. Puikiai, naudingai ir linksmai praleidome laiką.

Kamilė Butkevičiūtė, 2e

LIETUVIŲ IR RUSŲ KALBOS PROJEKTAS „JEI ŽMOGUS NORI GERAI GYVENTI, TURI SKAITYTI KNYGAS“ (A. MAMONTOVAS), SKIRTAS SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENAI PAMINĖTI.

Posted by on Ketvirtadienis, 7 gegužės, 2015

Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji mums turėtų priminti baisias rusų carinės valdžios represijas, kai buvo varžomi lietuvių tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, spauda, laisvas žodis. Minint šią mūsų tautai svarbią datą, gimnazijos mokytojos L. Daujotė, S. Brazienė ir Ž. Agafonova organizavo su 2 ir 4 klasių mokiniais integruotą lietuvių ir rusų kalbos projektą „Jei žmogus nori gerai gyventi, turi skaityti knygas“ (A. Mamontovas): skaitė knygas, ruošė lankstinukus, kūrė iliustracijas, vertė tekstus iš rusų kalbos, o prie jų prisijungė ir žurnalistų būrelis su pirmosiomis vadovėmis S. Braziene ir S. Riaukiene, parodydamas laikraščio „Ąžuolynas“ istorijos momentus.

 

UPĖ IR ĄŽUOLAS                                                                                            Visos upės nuolat teka į jūrą,
Tačiau jūra niekad nėra pilna.

Koh 1, 7

Mūsų gimnazijos laikraščio ištakos fiksuojamos 1996 metais. Mažyčiais upeliukais pratrūko atskirų klasių ar mokinių grupių leisti laikraštukai „I b žinios“, „Ąžuolynas VERB“, „Neramioji gimnazija“ ar „Be mokyklos negerai“. Didžioji dalis jų rašyti dar ranka ir, ko gero, įdedant daugiau širdies ir begalinio triūso nei šiais kompiuterizuotais laikais. Pirmuosius laikraščius kūrė mokiniai V. Grauslytė, E. Galvonas, L. Liepuonis ir kiti, o jiems talkino mokytojai Rita Babraitienė, Juozas Kukulskis, Džiugas Pocius, Andrius Gumuliauskas. Per pirmuosius metus iščiurleno keli skirtingi laikraštukai.

1997 m. pradėjus gimnazijoje veikti literatų būreliui subrendo reikalas kur nors publikuoti, viešinti savo kūrybą, tad visi rašantys, kuriantys ar šiaip energingi mokiniai, vadovaujami mokytojų – būrelio vadovių S. Brazienės ir S. Riaukienės, ėmė leisti laikraštį „Ąžuolas“, kuris išlaikė gražų ir labai jam tinkantį pavadinimą ir yra šiandien jau pavirtęs sraunia upe, galinčia pasiekti kiekvieną iš mūsų elektroninėje erdvėje. Ji pranešė mums svarbiausias naujienas, pasakojo apie įdomiausius įvykius, įspūdingas keliones, pristatė įdomiausių mokytojų ir mokinių portretus, stengėsi šmaikščiomis istorijomis, konkursais, kryžiažodžiais praskaidrinti gimnazijos bendruomenės gyvenimą ir atgaivinti mūsų sielą.

Kasmet žurnalistų būrelio gretas papildę nauji gabūs, vietoje nenustygstantys mokiniai bei energingi mokytojai, žurnalistų būrelio vadovai R. Babraitienė, A. Strumilienė, R Karpušenko, V. Dumčiuvienė, Ž. Agafonova, L. Daujotė, kuriais visada rūpinosi, kuriuos nuoširdžiai globojo pavaduotoja R. Babraitienė, stengėsi pranešti apie karščiausius mokyklos įvykius, rengė tyrimus, darė apklausas, ėmė interviu iš dirbančių ir jau su mokykla atsisveikinusių mokytojų, besimokančių ir mokyklą jau pabaigusių mokinių, publikavo įvairius kūrybinius darbus, svarstė aktualias gimnazijos problemas. Visų, tiek korespondentų, tiek fotografų, tiek maketuotojų, tiek menininkų, prisijungusių prie upelio sraunios tėkmės, ypač gimnazistų L. Hall, A. Rudeičiuko, V. Borisovo, G. Gerazimovaitės, I. Čedavičiūtės, M. Solovjovo, E. Ežerskytės, R. Strockytės, G. Liutkutės, A. Skuodaitės, G. Vičytės, S. Lėliutės, M. Šarno, K. Butkevičiūtės, G. Kavaliauskaitės ir kt. indėlis neįkainojamas – įamžintos svarbiausios ir gražiausios gimnazijos gyvenimo akimirkos.

2014 m. rugsėjis tapo lemtingas – gimnazijos laikraštis „Ąžuolas“ pakeitė savo tėkmės vagą ir persikėlė iš įprastos jai erdvės į internetinę erdvę http://azuolynas.blogr.lt. Tapo prieinamas platesnėms masėms, išsiplėtė laikraščio galimybės. Tikėkimės, kad sraunios upės vandenys neišdžius ir savo čiurlenimu toliau skleis žinias, naujienas ne tik mums, bet ir platesnei auditorijai.

Sigita Riaukienė

Interviu su Europos kyokushin karatė čempionu Laurynu

Posted by on Pirmadienis, 4 gegužės, 2015

Balandžio 17-18 dienomis Lenkijos sostinėje Varšuvoje vyko 2015 metų Europos kyokushin karatė jaunių (iki 18 metų) ir suaugusiųjų čempionatas, kuriame dalyvavo net trys mūsų gimnazijos mokiniai: Monika Ryžkovaitė (2b) ir Laurynas Vaičikauskas (2c) laimėjo 1-ąsias vietas, o Julius Urbonas (3d) užėmė 3-ąją vietą.

Praėjus keletui savaičių, pakalbinau Lauryną, savo bendraklasį, apie čempionatą.11185708_962948153745982_658709183_n

  • Atsikėlėme ryte, papusryčiavome, tada turėjome trumpą užsiėmimą pas psichologę. Nuvažiavę į areną, susiradome mums skirtą sėdimų vietų sektorių ir ten laukėme varžybų. Prieš pat atidarymą visi apšilome, o po iškilmingos atidarymo ceremonijos prasidėjo kovos, kurios vyko ant penkių tatamių (tai vieta, kur yra kovojama).
  • Prieš pirmą kovą didelio jaudulio ar baimės nebuvo, tiesiog buvau pasiruošęs kovoti. O kai išeini kovot, apie nieką kitą negalvoji, tik kaip atiduoti visas jėgas ir laimėti. Taigi, pirmą kovą laimėjau po pratęsimo, t.y. kovojau 4 minutes.
  • Antra kova truko tik 2 minutes, nes gavau tašką už taiklų spyrimą.

Kas buvo sunkiausia čempionato metu?

Trečioji kova. Kovojau 6 min. ir po jos buvau savotiškoje komoje. Buvo labai sunku atsigauti. Kadangi iki finalo buvo nemažai laiko, šiek tiek pailsėjau ir atgavau jėgas.

Kaip vyko tavo finalinė kova?

Visi finalai vyko ant vieno pagrindinio tatamio. Belaukiant savo kovos, galvoje buvo tik viena mintis: kaip paskirstyti likusias jėgas ir laimėti? Kol laukiau, kovos draugai bei treneriai kėlė mano nuotaiką, pasitikėjimą ir padėjo pasiruošti finalinei kovai.

Prasidėjus kovai, pajutau, kad varžovas traukėsi nuo manęs. Todėl, praėjus pusei pagrindinio laiko, nutariau, kad reikia atiduoti viską ir laimėti. Visą likusį laiką spaudžiau varžovą, neleidau jam dirbti ir išplėšiau pergalę.

Sunku paaiškinti, koks nepakartojamas jausmas apima, kai pamatai teisėjų sprendimą ir sužinai, kad laimėjai.

Po kovos prie manęs priėjo antidopingo specialistai, kurie paprašė po apdovanojimų atlikti dopingo testą. Kiek girdėjau, visiems labai patiko mano kova, todėl labai džiaugiausi ir po apdovanojimų atlikau dopingo testą, kuris parodė, kad jokių draudžiamų preparatų mano organizme nėra.

Kas tave motyvuoja ir toliau tobulėti? 

Šios varžybos nėra galutinė stotelė mano karjeroje. Aš ir toliau sieksiu būti geriausias, o to pasiekti padeda treneriai, kurie labai rūpinasi tiek mūsų sveikata, tiek kokybišku sportavimu bei mokslais.

Motyvaciją sportuoti randu savyje, nes norisi vis daugiau pasiekti, tam reikia labai daug darbo, o įdėjęs dar daugiau darbo negali tiesiog pasiduoti ar mesti sportą.

Tiesa, ir klasėje Lauryno laimėjimas nebuvo nepastebėtas. Mokykloje jis buvo sutiktas plojimais, o bendraklasiai pasveikino su trečiu Europos čempiono titulu bei padovanojo tortą, linksmą nuotaiką.

Sveikiname visus ,,Ąžuolyno” gimnazijos mokinius, dalyvavusius šiame čempionate, linkime ir toliau nenustoti siekti pergalių.

Atėnė Simanauskaitė, 2 c

11180153_962948010412663_1657070709_n 11185696_962948007079330_1075165399_n  11195303_962948000412664_1662178501_n 11212361_962948163745981_1726154663_n