Archive for rugsėjo, 2014

Kandidatai į Mokinių parlamentą išsakė daug naujų idėjų…

Posted by on Antradienis, 30 rugsėjo, 2014

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos Mokinių  parlamentas yra išties aktyvi  moksleivių savivalda, kuri praėjusiais metais džiugino mūsų gimnaziją ne vien gražiais nuveiktais darbais, bet ir skleidžiama gera nuotaika aplink. Šiais metais anketas užpildę ir į prisistatomąją popietę susirinkę mokiniai pranoko lūkesčius – moksleiviai buvo kupini idėjų, dalijosi potyriais, diskutavo apie darbus, kuriuos dar reikia pabaigti, neišvengiama ir kritika, kuri buvo supratingai ir draugiškai priimta.

Į Mokinių parlamento gretas kandidatavo net 23 nariai. Buvo išsakyta išties nemažai novatoriškų idėjų, diskusijomis sugrįžome prie demokratinės mokyklos projekto, iškeltas diskotekų klausimas, taip pat aptarta „Didžiojo brolio“ iniciatyva. Visi kandidatavę į parlamentą vieningai pritarė minčiai, jog atmosfera mokykloje išties svarbi, taigi reikia ją gerinti – džiaugsminga nuotaika būtina! Kalbėta ne tik apie pramoginę, bei užklasinę veiklą – diskutuota ir apie B lygio pamokas, jų eigą ir kaip pasiekti geresnių rezultatų šioje srityje. Nepamiršti buvo ir pirmokai – nemažai dėmesio sulaukė idėja apie greitesnį devintokų integravimą į gimnazijos visuomenę…

Šiandien  turime naują, gražų parlamentarų būrį, nuoširdžiai linkime jiems puikių metų, visų idėjų įgyvendinimo ir puikaus atstovavimo moksleiviams.

Vaiva Pralgauskaitė, 3a klasė  

100_0096100_0095100_0093100_0100100_0101100_0098

Apsilankymas AB ,,Klaipėdos energija“

Posted by on Pirmadienis, 22 rugsėjo, 2014

Saulėtą rugsėjo 17-osios dienos popietę Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos 2C ir 2D klasių mokiniai su savo auklėtojomis apsilankė vienoje seniausių Klaipėdos įmonių-

• 1929 m. pastatyta anglimis kūrenama elektrinė, kuri veikė iki pat 2013 metų.
• Tiekia šilumą, vandenį. Svarbiausia, kad visa energija yra švari.
• „Klaipėdos energija“ yra pagrindinė visų svarbiausių Klaipėdos švenčių rėmėja, taip pat ji teikia paramą darželių, mokyklų renovavimui.
• Remia krepšinio klubą „Neptūną“

„Klaipėdos energijos“ inžinierius aprodė įmonės patalpas, nuo pat įkūrimo stovinčius generatorius, garo turbinas, paaiškino jų veikimo principus. Vaikščiojome po istorinę vertę turinčias patalpas, kurios atlaikė ir Antrojo pasaulinio karo išbadymus.

Šios išvykos metu mes gavome tikrai naudingos informacijos, kuria galėsime pasidalyti tiek su draugais, tiek su artimaisiais.

 

Atėnė Simanauskaitė, 2c klasė

energija2energija1

Spektaklis „Susiliejimai“

Posted by on Pirmadienis, 22 rugsėjo, 2014

2014 metų rugsėjo 18-tą dieną Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bendruomenės nariai vyko į poetinį spektaklį – giesmę „Susiliejimai“, kuris vyko Klaipėdoje „Žvejų” rūmuose. Šis spektaklis pastatytas prieš dvejus metus Mairionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti, inscenizacijos autorius ir režisierius – Alvydas Vizgirda.

Į spektaklį po pamokų sugužėję mokiniai ilgai netilo ir kėlė nedidelį šurmulį. Man šis šurmulys savotiškai reikalingas prieš kiekvieną spektaklį. Jis parodo žmonių susidomėjimą tuo, ką jie greitai pamatys, o jam nurimus labiau išgyveni teatro tylą. Taip ir nutiko – tik prasidėjus spektakliui salėje dingo visi murmėjimai, šiurenimai ir pokalbiai. Visą valandą žiūrovus buvo apgaubę Maironio poezijos žodžiai (vieni dainuojami, kiti šnabždami, treti išraiškingai deklamuojami) bei turbūt
kiekvieną sužavėję aktorių profesionalumas ir vaidyba. Po vaidinimo viena iš aktorių padėkojo visiems už tą tylą, už klausymą ir įdėmų stebėjimą. Dar nespėjus visiems žiūrovams išeiti iš salės, girdėjosi spektaklio aptarimas bei vertinimai.

Manau, šis spektaklis labiausiai ugdė mūsų širdyse pagarbą lietuviškam žodžiui bei padėjo labiau suprasti Maironio eiles, kurios tebesvarbios jaunimui.

Barbora Skirgailaitė, 2c klasė

Rugsėjo 1-osios skambutis nuskambėjo ir „Ąžuolyno“ gimnazijoje…

Posted by on Pirmadienis, 15 rugsėjo, 2014

Iš spintos pagaliau ir vėl ištrauktas švarkas, paskubomis nupirktos gėlės, plati šypsena veide ir iškelti nauji tikslai mintyse. O ir sąsiuviniai, dar tvarkingi, nesuplyšę, laukiantys savos istorijos. Visa tai – moksleiviams naujų mokslo metų pradžią reiškianti Rugsėjo 1-oji.

Ši šventė, tarsi mažosios rugsėjo Kalėdos, nepamiršo ir mūsų Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos sienų. Ir visi gimnazijos mokiniai, o tarp jų ir gimnazijos pirmokėliai, džiugesio ir smalsumo kupinomis akimis, tik gal kiek aukštesni nei metro penkiasdešimt ir gebantys skaičiuoti daugiau nei kiek bus dukart du, sugužėjo Klaipėdos į  sumaniausiųjų gimnazijos kiemą.

Šiais metais gimnazija atvėrė duris net 664 skirtingiems, bet bendrą gimnazijos istoriją kuriantiems ir žaliais švarkais pasidabinusiems mokiniams. Renginio vedėjai – Laura Masiliauskaitė bei Jonas Elenskis – sveikino visus susirinkusius kiemely, drąsino pirmokus, supažindino su naujaisiais klasių vadovais  bei linkėjo darbingų metų ketvirtokams, kuriems jau visai netoliese moja egzaminai.

Šventę tęsė buvusio mokinių parlamento narė Goda Liutkutė ir pirmininkas Paulius Baliutavičius savo kalboje linkėdami visiems aktyviai įsitraukti į gimnazijos bendruomenės veiklas, ypač pirmokus skatino nebijoti ir veikti. Taip pat  tikėjosi, kad naujai išrinktas Mokinių parlamentas taip pat nesnaus, kurs naujas idėjas ir jas realizuos. Vėliau šiuos linkėjimus palydėjo ir šventę dar ryškiau nuspalvino Elisos Gudz atliekama daina „Valerie“ bei mūsų gerbiamos direktorės Vilijos Prižgintienės šilti sveikinimo žodžiai, įkvepiantys su šypsena pasitikti naujuosius mokslo metus.

Daug gražių žodžių nuskambėjo, daug šypsenų, tikslų. O kad visa tai neliktų vien tik žodžiais, kad įgautų prasmę, visų klasių seniūnai į padangę paleido puokštę spalvotų balionų, kuriems patikėjo savo norus bei siekius. Ir visi akim dar ilgai lydėjo balionus, papuošuius žydrą padangę. Balionus – kuriuos kasmet mokykla paleidžia kaip paukščius, kad sugrįžtų  išsipildžiusiomis svajonėmis atgal. Sėkmingų metų!

Audra Skuodaitė, 3c

 ZAN_6478ZAN_6465

ZAN_6495 ZAN_6496

ZAN_6492 ZAN_6491

 ZAN_6481ZAN_6506