Archive for category Renginiai

Europos judėjimo savaitę vainikavo integruotas projektas „Pažink savo miestą“

Posted by on Sekmadienis, 12 lapkričio, 2017

Rugsėjo pabaigoje „Ąžuolyno“ gimnazijos anglų kalbos mokytojos metodininkės I.Petkienės ir anglistų iniciatyva buvo organizuotas integruotas  projektas „Pažink savo miestą“, skirtas Europos kalbų, Turizmo dienai, Europos judėjimo savaitei  paminėti. Rugsėjo 29-ą dieną „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai pamokas praleido kiek kitaip, nei įprasta. Jų metu klasėms  buvo išdalinta po 20 lapelių, ant kurių skirtingomis kalbomis parašyta užuomina apie įžymią Klaipėdos vietą, šalia kurios ją radę mokiniai turėjo nusifotografuoti. Šiai užduočiai atlikti  buvo skirtos 3 valandos. Ją įvykdžiusios klasės turėjo grįžti atgal į mokyklą ir paruošti neilgą pristatymą apie ką tik aplankytas vietas, patirtus įspūdžius ir atsakyti į pateiktus klausimus. Greičiausiai radusi visas vietas ir pasiruošusi pristatyti Klaipėdos „įžymybes“ klasės buvo apdovanotos saldžiais prizais. Tortais gardžiavosi 2b, 3e ir 4d klasės.  Tai buvo puiki galimybė ne tik paįvairinti kasdienę pamokų rutiną, bet ir aplankyti, sužinoti kažką nauja apie žymiausias Klaipėdos vietas, patikrinti savo ir draugų užsienio kalbų žinias, dar geriau pažinti savo klasę ir gerai praleisti laiką kartu su ja.

Faustė Murauskaitė, 3a

 

Mokytojo dienos proga – karališka puota

Posted by on Antradienis, 24 spalio, 2017

Š.m. spalio 5-ą dieną „Ažuolyno“ gimnazijos mokinių parlamentas suorganizavo Mokytojo dienos šventę – karališkąją puotą, kurios metu apdovanojo  labiausiai pasižymėjusius praėjusių metų mokytojus – didikus.
Nominacija „Metų ordino kavalierius“ už išskirtinį indėlį meno, grožio skleidimo srityje įteikta mokytojui Robertui Žmijauskui. ,,Metų žiniuonės“ nominaciją pelnė informatikos mokytoja Vaidilutė Žukauskienė už išskirtinius nuopelnus ir nuolatinių pastangų reikalaujantį atsidavimą tam tikrose srityse, o ,,Metų filosofu“ už pamokos praskaidrinimą karčiomis gyvenimo tiesomis tapo fizikos mokytojas Saulius Žukauskas. Taip pat valytoja Valentina buvo paskelbta ,,Metų sąjungininke“ už švarų kiemą bet kokiu oru. Nominacija ,,Metų šūkis“ atiteko matematikos mokytojai Darijai Juodzevičienei, pralinksminusiai mokinius fraze ,,Ar tu šneki, ką kalbi?“. ,,Metų bajoriene“ tapo mokytoja Jolanta Ulrichaitė, visuomet padedanti naudojantis informacinėmis technologijomis, na, o garbingas ,,Metų karalienės“ apdovanojimas, skirtas už visokeriopą indėlį karalystės gyvenime, už didelę išmintį įvairiose gyvenimo srityse bei nenustygstamą entuziazmą, įteiktas matematikos mokytojai Vilijai Šileikienei.

Renginyje šventišką atmosferą kūrė šokių grupės ,,Auštra“, vadovaujamos mokytojos Loretos Margaritos Černeckienės, pasirodymas. Nuo jo neatsiliko ir gerą nuotaiką palaikė dainą atlikdama 2e klasės mokinė Elena, kuriai akomponavo Šarlota (2e), taip pat dainą mokytojams skyrė ir Rūta (2d) bei Agnė (2c). Šventės pabaigoje skambėjo muzika ir mokytojai buvo kviečiami į karališką puotą.

Agnė Valaitytė, 2c

Projektas

Posted by on Penktadienis, 6 spalio, 2017

Rugsėjo 5 d. „Ąžuolyno“ gimnazijoje vyko Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Klaipėdos savivaldybės bendras projektas: “Alkoholio poveikis žmogaus sveikatai“. Mokiniai vaizdinėmis, meninėmis ir garsinėmis priemonėmis,  žaidimo forma buvo supažindinti su alkoholio vartojimo poveikiu. Prizais apdovanoti daugiausiai teisingų atsakymų gavusios komandos ir mokiniai.

Klaipėdos kultūros fabrike – TEDxKlaipėda

Posted by on Trečiadienis, 13 rugsėjo, 2017

tedexRugsėjo 30-ąją dieną Klaipėda taps tarptautinio reiškinio dalimi – Kultūros fabrike vyks pirmasis Klaipėdoje pasaulinės TEDx konferencijų grupės renginys TEDxKlaipėda. Jo metu savo kalbas sakys 8 pranešėjai bei įvyks 3 meniniai pasirodymai. Kadangi tokio tipo renginys Klaipėdoje rengiamas pirmą kartą, visi pranešėjai bei menininkai turi vienokią ar kitokią sąsają su Klaipėda – yra arba išeiviai, arba dabartiniai klaipėdiečiai, turintys kuo pasidalinti su aplinkiniais. Štai trys iš jų. „Kai biotechnologijos yra tavo hobis“ – taip skamba pirmojo kalbėtojo prof, habil.dr. Vlado Algirdo Bumelio, biotechnologo, LMA akademiko, šiuolaikinės farmacijos Lietuvoje pradininko bei sėkmingo versliniko pranešimo pavadinimas.

Tikriausiai nemažai daliai mūsų, visiškai ar tik truputį girdėjusiems šį įmantrų žodį „biotechnologijos“, tokia tema skamba, pripažinkime, kažkiek ironiškai. Tačiau šis žmogus, kurio veiklų sąrašą užtrunka perskaityti ilgiau nei lietuviška vasara, jums įrodys, jog tokių technologijų ir mokslų plėtra Lietuvoje yra ne tik galima, bet ir būtina. Manau, dauguma supranta ir pripažįsta, kad viena iš aktualiausių ir daugiausia diskutuojamų problemų dabartinėje Lietuvoje yra švietimo reformų reikmė.

Daug kalbama  apie sistemos neveiksnumą, pedagogų kompetencijos trūkumą, kaip mokinių gebėjimai bei poreikiai yra užspaudžiami ir jų potencialas lieka neišnaudotas. Bet darbų pakeisti tai kol kas vyksta nedaug. Antroji pranešėja pedagogė, psichologė ir lingvistė Liudmila von Gegerfelt paneigs šią frazę savo pačios pavyzdžiu. „Norėčiau padaryti ką nors gero žmonijai ar mokslui“,- taip skamba vienas iš jos norų. Jos patirtis ir darbai, kurie veda ją link šio noro išpildymo, įkvėps jus panorėti to paties. Trečiasis pranešėjas Arnas Petravičius teigia iš pirmo žvilgsnio utopinius dalykus, kaip svajoja apie „Žemės piliečius“, dirbančius tiek čia, tiek kitose planetose dėl šviesesnės ateities. Išties provokuojantis vaizduotę teiginys. „Misija neįmanoma“, – sakytumėt jūs. „Misija įmanoma“, – atkirstų jis. Šis žmogus rugsėjo 30-ąją dieną jums įrodys, kad tai pasiekama ne tik pasaulio kosmoso industrijos lyderiams, bet ir Lietuvai. Pats Arnas yra ekonomikos ir politikos absolventas, per įvairius atsitiktinumus (apie kuriuos, tikėkimės, irgi papasakos TEDxKlaipėda scenoje) patekęs į kosmoso „liūną“, pats lankęsis ir dirbęs NASA bei vienas iš „Space LAB“ iniciatorių – akivaizdu, tikrai išmanantis tai, apie ką pasakoja.

Kad renginys vyktų sklandžiai, organizatorių komanda, asociacija „Klaipėda pasauliui“, pasitelkė į pagalbą savanorius. Beveik 20 geranoriškų žmogučių pasiūlė savo laiką, energiją ir idėjas paskirti šio renginio sėkmei. Priežastys, kodėl šie žmonės nusprendė savanoriškai prisidėti, yra išties įvairios: nuo noro praplėsti akiratį iki draugų ar pažįstamų kompanija. Kitus sudomino renginio tema „Beyond the limits“. Tad, kaip ir sakiau, paskatų ir priežasčių yra daugybė, beje, taip pat kaip ir lūkesčių. Vieni tikisi įgyti daugiau patirties, pamatyti, kaip yra rengiamas toks renginys, jo organizacinę pusę, užkulisius. Kaip gražiai pasakė viena iš savanorių Emilija Šlajūtė: „Mano lūkestis ir yra – išmokti, patirti ir pamatyti kažką nauja. Žinau, kad jis bus išpildytas.“ Kiti nusprendė prisidėti, nes tiki, kad toks įvykis stipriai prisidės prie Klaipėdos atgimimo, šviesėjimo. Tikėkimės, kad spalio 1-ąją visi savanoriai liks patenkinti ir jų lūkesčiai bus išpildyti su kaupu. Smagu, jog šis renginys savanoriams ne tik siūlo galimybę nemokamai padalyvauti pačiame renginyje, paklausyti kalbų, bet ir prisidėti visko, kuo jie gali. Pavyzdžiui, savanorė Sitora Šlauterytė, kuri jau ne vieną kartą savanoriavo TEDxVilnius ir turi išties daug patirties tokio tipo renginių organizavime, iškart pateikė daug pasiūlymų ir idėjų organizatorių komandai, kaip geriau ar efektyviau išspręsti problemas, kurių, natūralu, iškyla visada. Kita savanorė, 12-os klasės mokinė Goda Skiotytė, šio straipsnio autorė, svajojanti tapti žurnaliste, gavo galimybę parašyti keletą straipsnių, taip tiesiogiai išbandyti, ką reiškia žurnalisto darbas. Tad savanorystė TEDxKlaipėda nėra tik kėdžių nešiojimas ar renginio vietos tvarkymas jam praėjus. J

Nors visi pranešėjai, kalbėsiantys TEDxKlaipėda scenoje, yra vienu ar kitu būdu susiję su Klaipėda, tačiau savanoriai atvyks ir iš kitų Lietuvos miestų. Taip pat tarp savanorių yra keletas užsieniečių, studentų iš LCC International University ar kitaip tapusių klaipėdiečiais. Šis puikus renginys ne tik kvies ir švies Klaipėdos gyventojus, bet ir suvienys daugiau įvairių žmonių po vieno tikslo vėliava – skleisti ypatingas idėjas bei tobulėti kartu. Kviečiame ir tave, mielas skaitytojau, rugsėjo 30-ąją dieną į Klaipėdos kultūros fabriką tapti TEDxKlaipėda dalimi! Tai reta galimybė padalyvauti renginyje, kuriame, vieno savanorio Lauryno Stanio žodžiais tariant, „būtų galima rasti tiek daug pozityvo, idėjų, įkvėpimo, įdomių žmonių ir noro padaryti pasaulį geresnį vienoj vietoj“. Tiek šį kartą. Informacijos apie kitus pranešėjus ir meninius pasirodymus laukite artimoje ateityje.

Goda Skiotytė, 4d

Išvyka į senelių globos namus

Posted by on Antradienis, 4 balandžio, 2017

seneliuPenktadienį, kovo 24-ą dieną, turėjome galimybę apsilankyti netoliese esančiuose Telšių vyskupijos Caritas  Klaipėdos regiono senelių globos  namuose ir praskaidrinti dieną jų gyventojams savo rankų darbo atvirukais su pavasariškais Velykų sveikinimais ir įvairiais skanumynais. Labai šaunu, kad susirinko didelė grupė mokinių iš įvairių pirmų klasių. Nuėję sutikome nemažai pagyvenusių žmonių. Ne visi iš jų galėjo kalbėti, buvo ir kitomis kalbomis kalbančiųjų. Iš pradžių buvo kiek nedrąsu, ėjome susigrūdę siauruose įstaigos koridoriuose… Po to išsiskirstėme į mažesnes grupes ir nustebome pamatę, kokių įdomių žmonių sutikome. Kelios mūsų pateko į palatą senolės, kuri ne tik buvo be galo gyvybinga, bet sugebėjo vos per keletą minučių ir išklausti mūsų apie save, ir pati papasakoti savo gyvenimo istoriją. Ji papasakojo mums, kad buvo kanklininkė dekanė, mokė daugybę studentų ir apkeliavo didžiulę dalį pasaulio, patyrė daugybę nuotykių, nuo švenčių iki audrų. Neįtikėtina, kad tokie didūs žmonės gali atsidurti globos namuose. Apsilankymas paliko daugybę gerų prisiminimų, įspūdžių. Džiaugiamės, kad parodėme jiems pagarbą, kurios jie taip nusipelnė.

Ema Purickaitė, 1d,

Goda Gintalaitė,1d

20170324_124734 20170324_150844 20170324_151018 20170324_152752 20170324_153029