Archive for category Renginiai

Išvyka į senelių globos namus

Posted by on Antradienis, 4 balandžio, 2017

seneliuPenktadienį, kovo 24-ą dieną, turėjome galimybę apsilankyti netoliese esančiuose Telšių vyskupijos Caritas  Klaipėdos regiono senelių globos  namuose ir praskaidrinti dieną jų gyventojams savo rankų darbo atvirukais su pavasariškais Velykų sveikinimais ir įvairiais skanumynais. Labai šaunu, kad susirinko didelė grupė mokinių iš įvairių pirmų klasių. Nuėję sutikome nemažai pagyvenusių žmonių. Ne visi iš jų galėjo kalbėti, buvo ir kitomis kalbomis kalbančiųjų. Iš pradžių buvo kiek nedrąsu, ėjome susigrūdę siauruose įstaigos koridoriuose… Po to išsiskirstėme į mažesnes grupes ir nustebome pamatę, kokių įdomių žmonių sutikome. Kelios mūsų pateko į palatą senolės, kuri ne tik buvo be galo gyvybinga, bet sugebėjo vos per keletą minučių ir išklausti mūsų apie save, ir pati papasakoti savo gyvenimo istoriją. Ji papasakojo mums, kad buvo kanklininkė dekanė, mokė daugybę studentų ir apkeliavo didžiulę dalį pasaulio, patyrė daugybę nuotykių, nuo švenčių iki audrų. Neįtikėtina, kad tokie didūs žmonės gali atsidurti globos namuose. Apsilankymas paliko daugybę gerų prisiminimų, įspūdžių. Džiaugiamės, kad parodėme jiems pagarbą, kurios jie taip nusipelnė.

Ema Purickaitė, 1d,

Goda Gintalaitė,1d

20170324_124734 20170324_150844 20170324_151018 20170324_152752 20170324_153029

„Iškeisk pamoką į paskaitą“

Posted by on Penktadienis, 31 kovo, 2017

KU  pasiūlė projektą moksleiviams „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Kovo 22 dieną  istorijos mokytoja R.Veličkaitė pakvietė dėstytoją  archeologą Gvidą Slah, kuris perskaitė paskaitą „Pirmieji žmogaus įrankiai ir ugnis priešistorėje“. 1c klasės mokiniai susipažino su senaisiais įrankiais, jų gaminimo  ir (pa)naudojimo būdais bei mokėsi įžiebti ugnį. Tai  buvo gyvosios istorijos pristatymas mokiniams.

Mokytoja Reda Veličkaitė

20170322_105005

 

 

 

 

 

 

20170322_105016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20170322_105012

Kovo 11-osios minėjimas „Ąžuolyno“ gimnazijoje

Posted by on Ketvirtadienis, 23 kovo, 2017

Kovo 10 dieną mūsų mokykloje vyko „Patriotiškiausios dainos“ konkursas ir protų mūšis, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Konkursą ir viktoriną, skatinančią nepamiršti kovo 11 dienos įvykių, organizavo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinių parlamento nariai. Po keturių pamokų savo dainavimo įgūdžius išmėginti į aktų salę sugužėjo mokyklos jauniausieji – pirmų, antrų klasių mokiniai. Renginio pabaigoje buvo apdovanotos dvi originaliausiai, masiškiausiai ir nuoširdžiausiai pasirodžiusios klasės. Šiame konkurse geriausiai pasirodė 1e klasė, kuri atliko trijų dainų – „Pagaminta Lietuvoje“, „Lietuva“, „Palinko liepa šalia kelio“- miksą ir 2b klasė, sužavėjusi Eglės Sirvidytės daina „Mano namai“.
Mokyklos vyresnieji taip pat paminėjo Kovo 11-ąją, tačiau ne dainomis, o žiniomis apie Lietuvą. Po šešių pamokų trečiokų, ketvirtokų komandų nariai susirinko varžytis tarp klasių, patikrinti žinias apie Lietuvą. Viktoriną, kurios pagrindinis tikslas buvo įkvėpti domėtis savo kraštu ir jo istorija, sudarė trys turai iš 10 klausimų. Turų temos – klasikinė lietuvių literatūra, vaizdiniai ir lietuviški garso takeliai. Renginio pabaigoje po susikaupimo reikalaujančių ir prisiminti jau girdėtus dalykus priverčiančių klausimų paaiškėjo, kad protų mūšyje geriausiai pasirodė 4b ir 4d klasių komandos.
Džiugu, kad mūsų mokyklos mokiniai noriai ir vieningai dalyvavo renginiuose – „Patriotiškiausios dainos“ konkurse bei protų turnyre. Tikiuosi, visi dalyvavusieji, kaip ir aš, įdomiai, linksmai ir naudingai praleido laiką paminėdami vieną iš svarbiausių dienų Lietuvos istorijoje – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Kazys Žitkus, 1c

DSC_8076 DSC_8109 DSC_8136 DSC_8140 DSC_8151 DSC_8155

Savanorystė Dvasinės pagalbos jaunimui centre

Posted by on Trečiadienis, 1 kovo, 2017

Koks tai  centras? Tai yra nevyriausybinė, pelno nesiekianti, savanoriška, labdaringa organizacija. Ji rūpinasi vaikais, kurie yra iš socialinės rizikos šeimų, susiduriančių su priklausomybės ligomis, smurtu šeimoje, bedarbyste. Jos tikslas vykdyti socialinės rizikos grupės šeimų socializaciją, ypatingas dėmesys yra skiriamas vaikų kasdieniams įgūdžiams, įvairiems  gebėjimams ugdyti, vertybėms  formuoti,  dvasinei sveikatai stiprinti, smurto ir psichologinių krizių prevencijai, maitinimui. Ši savanoriška organizacija yra tikrai naudinga ir reikalinga mūsų šaliai ir jos vaikams.

Žvarbią vasario 22-os  dienos popietę nusprendėme ir mes apsilankyti šioje įstaigoje ir sužinoti, kaip viskas veikia. Buvome pasiruošę trumpą žaidimų programėlę, kad galėtume susipažinti ir linksmai praleisti laiką būdami visi kartu. Kai į kambarį sugužėjo keliolika aktyvių ir triukšmingų įvairaus amžiaus vaikų, apsidžiaugėme, kad taip šiltai buvome jų sutikti. Bet, žinoma, buvo ir vaikų, kurie iš pradžių gana nedrąsiai ir abejingai žvelgė į mus, bet po keleto žaidimų visi po truputį susibendravome.

Šie vaikai, nepaisant to, jog turi problemų šeimoje, išlieka puikios nuotaikos ir gerai nusiteikę. Išvyka mums buvo puiki patirtis bendraujant su vaikais ar paaugliais. Taip pat labai džiaugiamės, jog visiems buvo linksma bei įdomu kartu praleisti laiką, susipažinti ir artimiau susidraugauti su šiais vaikais ir iš arčiau pamatyti jų kasdienybę.

Dėkojame Dvasinės pagalbos jaunimui centrui, jog mus taip šiltai priėmė ir įsileido į savo pasaulį, taip pat visiems savanoriams, kurie buvo taip gerai nusiteikę ir pasiruošę dalyvavo šitoje veikloje, ir, žinoma, mokytojoms, kurios lydėjo mus į šį centrą, – Laurai Inčerauskaitei ir Genovaitei Overlingienei.

Lukrecija Giedraitytė, 1e

20170222_163202 20170222_155240 20170222_154946 20170222_154940 20170222_153001

Protų mūšis 2017 – „Lietuviškai apie Lietuvą“

Posted by on Pirmadienis, 27 vasario, 2017

Vasario 22 dieną į Klaipėdos miesto savivaldybės viešąją biblioteką įvairių mokyklų vyresniuosius mokinius subūrė protų mūšis ,,Lietuviškai apie Lietuvą“, skirtas lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Viktoriną – konkursą,  skatinančią domėtis Lietuvos istorija, literatūra, organizavo „Aitvaro“ gimnazijos iniciatyvinė grupė ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Į miesto širdyje įsikūrusią biblioteką išbandyti savo jėgų sugūžėjo Klaipėdos laivininkų mokyklos atstovai, šiame konkurse pasivadinę ,,Inkaro“ vardu, Laivų statybos ir remonto mokyklos mokiniai (komanda ,,Burė“), Turizmo mokyklos atstovės ,,Lietuvaitės“, Hermano Zudermano gimnazijos vyriausieji mokiniai (komanda ,,Memelburgas“), Baltijos gimnazijos moksleiviai (komanda ,,Baltija“), ,,Aitvaro“ gimnazijos atstovai, pasivadinę ,,Bibliotekos bičiuliais“. Na, o mūsų mokyklai atstovavo pirmų klasių mokiniai, kuriuos  į komandą subūrė lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Sigita Riaukienė.  Mūsų komandą, pasivadinusią ,,Ą nosinė“, sudarė šie pirmokai: Emilija Budginaitė, Vilius Šiožinys, Vitold Dvorak, Lukas Ostrovskis, Tadas Lukavičius ir Agnė Valaitytė. Viktoriną, kurios pagrindinis tikslas buvo įkvėpti domėtis savo kraštu ir jo istorija, sudarė penki turai iš 10 klausimų. Turų temos – asmenybės, miestai, literatūra, datos bei tarmės. Renginio pabaigoje po susikaupimo reikalaujančių ir prisiminti jau girdėtus dalykus priverčiančių klausimų paaiškėjo, kad protų mūšio nugalėtojais tapo Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos dvyliktokai. Mes, ,,Ąžuolyno“ gimnazijos atstovai, užėmę ketvirtąją vietą ir nusileidę tik „Baltijos“ bei „Aitvaro“ gimnazijų komandoms, likome labai patenkinti, nes konkurse dalyvavo 11 – 12 klasių moksleiviai. Džiugu, kad žiniomis mūsų neaplenkė net kai kurie vyresnieji. Šis 2017 metų protų mūšis mums, dalyviams, buvo puiki proga pagilinti  žinias apie Lietuvą bei įgyti naujų, be to, pasitikrinti, kiek jau žinome. Tikiuosi, visi dalyvavusieji viktorinoje, kaip ir mes, įdomiai, naudingai ir tikrai nenuobodžiaudami praleido laiką.

   Agnė Valaitytė, 1c

DSC_0783 DSC_0760