Archive for category Renginiai

Klaipėdos kultūros fabrike – TEDxKlaipėda

Posted by on Trečiadienis, 13 rugsėjo, 2017

tedexRugsėjo 30-ąją dieną Klaipėda taps tarptautinio reiškinio dalimi – Kultūros fabrike vyks pirmasis Klaipėdoje pasaulinės TEDx konferencijų grupės renginys TEDxKlaipėda. Jo metu savo kalbas sakys 8 pranešėjai bei įvyks 3 meniniai pasirodymai. Kadangi tokio tipo renginys Klaipėdoje rengiamas pirmą kartą, visi pranešėjai bei menininkai turi vienokią ar kitokią sąsają su Klaipėda – yra arba išeiviai, arba dabartiniai klaipėdiečiai, turintys kuo pasidalinti su aplinkiniais. Štai trys iš jų. „Kai biotechnologijos yra tavo hobis“ – taip skamba pirmojo kalbėtojo prof, habil.dr. Vlado Algirdo Bumelio, biotechnologo, LMA akademiko, šiuolaikinės farmacijos Lietuvoje pradininko bei sėkmingo versliniko pranešimo pavadinimas.

Tikriausiai nemažai daliai mūsų, visiškai ar tik truputį girdėjusiems šį įmantrų žodį „biotechnologijos“, tokia tema skamba, pripažinkime, kažkiek ironiškai. Tačiau šis žmogus, kurio veiklų sąrašą užtrunka perskaityti ilgiau nei lietuviška vasara, jums įrodys, jog tokių technologijų ir mokslų plėtra Lietuvoje yra ne tik galima, bet ir būtina. Manau, dauguma supranta ir pripažįsta, kad viena iš aktualiausių ir daugiausia diskutuojamų problemų dabartinėje Lietuvoje yra švietimo reformų reikmė.

Daug kalbama  apie sistemos neveiksnumą, pedagogų kompetencijos trūkumą, kaip mokinių gebėjimai bei poreikiai yra užspaudžiami ir jų potencialas lieka neišnaudotas. Bet darbų pakeisti tai kol kas vyksta nedaug. Antroji pranešėja pedagogė, psichologė ir lingvistė Liudmila von Gegerfelt paneigs šią frazę savo pačios pavyzdžiu. „Norėčiau padaryti ką nors gero žmonijai ar mokslui“,- taip skamba vienas iš jos norų. Jos patirtis ir darbai, kurie veda ją link šio noro išpildymo, įkvėps jus panorėti to paties. Trečiasis pranešėjas Arnas Petravičius teigia iš pirmo žvilgsnio utopinius dalykus, kaip svajoja apie „Žemės piliečius“, dirbančius tiek čia, tiek kitose planetose dėl šviesesnės ateities. Išties provokuojantis vaizduotę teiginys. „Misija neįmanoma“, – sakytumėt jūs. „Misija įmanoma“, – atkirstų jis. Šis žmogus rugsėjo 30-ąją dieną jums įrodys, kad tai pasiekama ne tik pasaulio kosmoso industrijos lyderiams, bet ir Lietuvai. Pats Arnas yra ekonomikos ir politikos absolventas, per įvairius atsitiktinumus (apie kuriuos, tikėkimės, irgi papasakos TEDxKlaipėda scenoje) patekęs į kosmoso „liūną“, pats lankęsis ir dirbęs NASA bei vienas iš „Space LAB“ iniciatorių – akivaizdu, tikrai išmanantis tai, apie ką pasakoja.

Kad renginys vyktų sklandžiai, organizatorių komanda, asociacija „Klaipėda pasauliui“, pasitelkė į pagalbą savanorius. Beveik 20 geranoriškų žmogučių pasiūlė savo laiką, energiją ir idėjas paskirti šio renginio sėkmei. Priežastys, kodėl šie žmonės nusprendė savanoriškai prisidėti, yra išties įvairios: nuo noro praplėsti akiratį iki draugų ar pažįstamų kompanija. Kitus sudomino renginio tema „Beyond the limits“. Tad, kaip ir sakiau, paskatų ir priežasčių yra daugybė, beje, taip pat kaip ir lūkesčių. Vieni tikisi įgyti daugiau patirties, pamatyti, kaip yra rengiamas toks renginys, jo organizacinę pusę, užkulisius. Kaip gražiai pasakė viena iš savanorių Emilija Šlajūtė: „Mano lūkestis ir yra – išmokti, patirti ir pamatyti kažką nauja. Žinau, kad jis bus išpildytas.“ Kiti nusprendė prisidėti, nes tiki, kad toks įvykis stipriai prisidės prie Klaipėdos atgimimo, šviesėjimo. Tikėkimės, kad spalio 1-ąją visi savanoriai liks patenkinti ir jų lūkesčiai bus išpildyti su kaupu. Smagu, jog šis renginys savanoriams ne tik siūlo galimybę nemokamai padalyvauti pačiame renginyje, paklausyti kalbų, bet ir prisidėti visko, kuo jie gali. Pavyzdžiui, savanorė Sitora Šlauterytė, kuri jau ne vieną kartą savanoriavo TEDxVilnius ir turi išties daug patirties tokio tipo renginių organizavime, iškart pateikė daug pasiūlymų ir idėjų organizatorių komandai, kaip geriau ar efektyviau išspręsti problemas, kurių, natūralu, iškyla visada. Kita savanorė, 12-os klasės mokinė Goda Skiotytė, šio straipsnio autorė, svajojanti tapti žurnaliste, gavo galimybę parašyti keletą straipsnių, taip tiesiogiai išbandyti, ką reiškia žurnalisto darbas. Tad savanorystė TEDxKlaipėda nėra tik kėdžių nešiojimas ar renginio vietos tvarkymas jam praėjus. J

Nors visi pranešėjai, kalbėsiantys TEDxKlaipėda scenoje, yra vienu ar kitu būdu susiję su Klaipėda, tačiau savanoriai atvyks ir iš kitų Lietuvos miestų. Taip pat tarp savanorių yra keletas užsieniečių, studentų iš LCC International University ar kitaip tapusių klaipėdiečiais. Šis puikus renginys ne tik kvies ir švies Klaipėdos gyventojus, bet ir suvienys daugiau įvairių žmonių po vieno tikslo vėliava – skleisti ypatingas idėjas bei tobulėti kartu. Kviečiame ir tave, mielas skaitytojau, rugsėjo 30-ąją dieną į Klaipėdos kultūros fabriką tapti TEDxKlaipėda dalimi! Tai reta galimybė padalyvauti renginyje, kuriame, vieno savanorio Lauryno Stanio žodžiais tariant, „būtų galima rasti tiek daug pozityvo, idėjų, įkvėpimo, įdomių žmonių ir noro padaryti pasaulį geresnį vienoj vietoj“. Tiek šį kartą. Informacijos apie kitus pranešėjus ir meninius pasirodymus laukite artimoje ateityje.

Goda Skiotytė, 4d

Išvyka į senelių globos namus

Posted by on Antradienis, 4 balandžio, 2017

seneliuPenktadienį, kovo 24-ą dieną, turėjome galimybę apsilankyti netoliese esančiuose Telšių vyskupijos Caritas  Klaipėdos regiono senelių globos  namuose ir praskaidrinti dieną jų gyventojams savo rankų darbo atvirukais su pavasariškais Velykų sveikinimais ir įvairiais skanumynais. Labai šaunu, kad susirinko didelė grupė mokinių iš įvairių pirmų klasių. Nuėję sutikome nemažai pagyvenusių žmonių. Ne visi iš jų galėjo kalbėti, buvo ir kitomis kalbomis kalbančiųjų. Iš pradžių buvo kiek nedrąsu, ėjome susigrūdę siauruose įstaigos koridoriuose… Po to išsiskirstėme į mažesnes grupes ir nustebome pamatę, kokių įdomių žmonių sutikome. Kelios mūsų pateko į palatą senolės, kuri ne tik buvo be galo gyvybinga, bet sugebėjo vos per keletą minučių ir išklausti mūsų apie save, ir pati papasakoti savo gyvenimo istoriją. Ji papasakojo mums, kad buvo kanklininkė dekanė, mokė daugybę studentų ir apkeliavo didžiulę dalį pasaulio, patyrė daugybę nuotykių, nuo švenčių iki audrų. Neįtikėtina, kad tokie didūs žmonės gali atsidurti globos namuose. Apsilankymas paliko daugybę gerų prisiminimų, įspūdžių. Džiaugiamės, kad parodėme jiems pagarbą, kurios jie taip nusipelnė.

Ema Purickaitė, 1d,

Goda Gintalaitė,1d

20170324_124734 20170324_150844 20170324_151018 20170324_152752 20170324_153029

„Iškeisk pamoką į paskaitą“

Posted by on Penktadienis, 31 kovo, 2017

KU  pasiūlė projektą moksleiviams „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Kovo 22 dieną  istorijos mokytoja R.Veličkaitė pakvietė dėstytoją  archeologą Gvidą Slah, kuris perskaitė paskaitą „Pirmieji žmogaus įrankiai ir ugnis priešistorėje“. 1c klasės mokiniai susipažino su senaisiais įrankiais, jų gaminimo  ir (pa)naudojimo būdais bei mokėsi įžiebti ugnį. Tai  buvo gyvosios istorijos pristatymas mokiniams.

Mokytoja Reda Veličkaitė

20170322_105005

 

 

 

 

 

 

20170322_105016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20170322_105012

Kovo 11-osios minėjimas „Ąžuolyno“ gimnazijoje

Posted by on Ketvirtadienis, 23 kovo, 2017

Kovo 10 dieną mūsų mokykloje vyko „Patriotiškiausios dainos“ konkursas ir protų mūšis, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Konkursą ir viktoriną, skatinančią nepamiršti kovo 11 dienos įvykių, organizavo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinių parlamento nariai. Po keturių pamokų savo dainavimo įgūdžius išmėginti į aktų salę sugužėjo mokyklos jauniausieji – pirmų, antrų klasių mokiniai. Renginio pabaigoje buvo apdovanotos dvi originaliausiai, masiškiausiai ir nuoširdžiausiai pasirodžiusios klasės. Šiame konkurse geriausiai pasirodė 1e klasė, kuri atliko trijų dainų – „Pagaminta Lietuvoje“, „Lietuva“, „Palinko liepa šalia kelio“- miksą ir 2b klasė, sužavėjusi Eglės Sirvidytės daina „Mano namai“.
Mokyklos vyresnieji taip pat paminėjo Kovo 11-ąją, tačiau ne dainomis, o žiniomis apie Lietuvą. Po šešių pamokų trečiokų, ketvirtokų komandų nariai susirinko varžytis tarp klasių, patikrinti žinias apie Lietuvą. Viktoriną, kurios pagrindinis tikslas buvo įkvėpti domėtis savo kraštu ir jo istorija, sudarė trys turai iš 10 klausimų. Turų temos – klasikinė lietuvių literatūra, vaizdiniai ir lietuviški garso takeliai. Renginio pabaigoje po susikaupimo reikalaujančių ir prisiminti jau girdėtus dalykus priverčiančių klausimų paaiškėjo, kad protų mūšyje geriausiai pasirodė 4b ir 4d klasių komandos.
Džiugu, kad mūsų mokyklos mokiniai noriai ir vieningai dalyvavo renginiuose – „Patriotiškiausios dainos“ konkurse bei protų turnyre. Tikiuosi, visi dalyvavusieji, kaip ir aš, įdomiai, linksmai ir naudingai praleido laiką paminėdami vieną iš svarbiausių dienų Lietuvos istorijoje – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Kazys Žitkus, 1c

DSC_8076 DSC_8109 DSC_8136 DSC_8140 DSC_8151 DSC_8155

Savanorystė Dvasinės pagalbos jaunimui centre

Posted by on Trečiadienis, 1 kovo, 2017

Koks tai  centras? Tai yra nevyriausybinė, pelno nesiekianti, savanoriška, labdaringa organizacija. Ji rūpinasi vaikais, kurie yra iš socialinės rizikos šeimų, susiduriančių su priklausomybės ligomis, smurtu šeimoje, bedarbyste. Jos tikslas vykdyti socialinės rizikos grupės šeimų socializaciją, ypatingas dėmesys yra skiriamas vaikų kasdieniams įgūdžiams, įvairiems  gebėjimams ugdyti, vertybėms  formuoti,  dvasinei sveikatai stiprinti, smurto ir psichologinių krizių prevencijai, maitinimui. Ši savanoriška organizacija yra tikrai naudinga ir reikalinga mūsų šaliai ir jos vaikams.

Žvarbią vasario 22-os  dienos popietę nusprendėme ir mes apsilankyti šioje įstaigoje ir sužinoti, kaip viskas veikia. Buvome pasiruošę trumpą žaidimų programėlę, kad galėtume susipažinti ir linksmai praleisti laiką būdami visi kartu. Kai į kambarį sugužėjo keliolika aktyvių ir triukšmingų įvairaus amžiaus vaikų, apsidžiaugėme, kad taip šiltai buvome jų sutikti. Bet, žinoma, buvo ir vaikų, kurie iš pradžių gana nedrąsiai ir abejingai žvelgė į mus, bet po keleto žaidimų visi po truputį susibendravome.

Šie vaikai, nepaisant to, jog turi problemų šeimoje, išlieka puikios nuotaikos ir gerai nusiteikę. Išvyka mums buvo puiki patirtis bendraujant su vaikais ar paaugliais. Taip pat labai džiaugiamės, jog visiems buvo linksma bei įdomu kartu praleisti laiką, susipažinti ir artimiau susidraugauti su šiais vaikais ir iš arčiau pamatyti jų kasdienybę.

Dėkojame Dvasinės pagalbos jaunimui centrui, jog mus taip šiltai priėmė ir įsileido į savo pasaulį, taip pat visiems savanoriams, kurie buvo taip gerai nusiteikę ir pasiruošę dalyvavo šitoje veikloje, ir, žinoma, mokytojoms, kurios lydėjo mus į šį centrą, – Laurai Inčerauskaitei ir Genovaitei Overlingienei.

Lukrecija Giedraitytė, 1e

20170222_163202 20170222_155240 20170222_154946 20170222_154940 20170222_153001