Kai skaičiai šoka…

This entry was posted by on Trečiadienis, 16 gruodžio, 2015 at

Lapkričio 16 – 20 dienomis gimnazijoje vyko matematinių renginių savaitė. Jaunesniųjų klasių mokiniai galėjo išreikšti savo „matematinį kūrybiškumą“, prisidėdami prie „Matematinės puokštės“ parodos (kurioje šiais metais puikavosi tikrai žavingi kūriniai!). Tuo tarpu vyresniųjų klasių mokiniai galėjo pademonstruoti savo išmonę, į parodą atiduodami darbus apie funkcijas arba erdvinius kūnus tarp mūsų (jeigu pastaruoju metu „šlifavote“ mūsų gimnazijos koridorius pro antro aukšto fojė, veikiausiai pastebėjote ne tik meniškus, bet tuo pačiu metu su matematika(!) susijusius darbus). Na, bet turbūt daugiausiai matematinių linksmybių patyrė (jei tokia linksmybių rūšis iš viso egzistuoja…) pirmų gimnazijos klasių mokiniai. Mūsų mokyklos mažiausieji (teneįsižeidžia tie mažuliukai J) dalyvavo matematikos viktorinoje (smagumėlis!), kurią vedė ne bet kas kitas, o… Manau, jog ir taip visiems aišku – Gilbertas. Užduotis viktorinai ruošė šaunieji matematikos mylėtojai Rokas Pečkus ir Augustinas Makevičius. Kompetentingos komisijos pirmininke tapo nuostabi ir nepakartojama Aušrytė Butkevičiūtė. Visą renginį kuravo mokytoja Roma Petrošienė (tiems, ko ji nemoko, pasufleruoju – matematikos asė). Viskas prasidėjo nuo to, jog matematikai „pajuokavo“. Menkai kas tuos juokus salėje, be pačių matematikų, suprato, bet kodėl gi ne? J Pirmame etape vyravo algebros užduotys. Neskamba taip sudėtingai, tiesa? Na, jūs klystate. O toliau viskas tik dar labiau sudėtingėjo. Viktorinos dalyviai perėjo prie geometrijos (Viešpatie, apsaugok), o po to prie užduočių, kurios man atrodė kaip absoliuti terra incognita (taigi tikrai jau, net nesupratau, kas ten buvo). Kol komisija sprendė dalyvių likimą, žavingoji Roberta Milašauskaitė pristatė savo projektą apie loginius uždavinius. Visos viktorinos laimėtojais tapo 1c (sveikinu juos iš visos širdies). Tai buvo įdomi savaitė. Net gražu žiūrėti, kaip žmones pradžiugina matematika . Matematikai, esami ar būsimi, – įspūdingi žmonės. O matematika… Na, kai nesuprasit, ką tie skaičiai ant lentos reiškia, bent pabandykit įsivaizduoti, jog jie šoka. Sakoma, kad matematikai būtent tai ir mato…

Aira Čeponaitė, 3e

Comments are closed.