Istorinis kaleidoskopas: kur aš buvau?

This entry was posted by on Ketvirtadienis, 23 spalio, 2014 at

1409 metai, vasara

Man atsiuntė laišką, kuriame rašoma, kad turiu, tiesiog privalau dalyvauti mūšyje. Neparašyta nei kokiam, nei su kuo kovosim, tik žinoma, kad jis vyks kitų metų vidurvasarį. Susirūpinau, bet sužinojau, kad kartu vyks ir keli mano draugai. Taigi, manau, bus linksma. Žinoma, ten nebus jokių merginų, bet midaus tai reiktų pasiimti.

1410 metai, pavasaris

Žygis į karo vietą prasideda. Mano draugai Joncė ir Vyciokas pasiimė po kanistrą midaus, o aš įsimečiau tabako ir titnago akmenis. Nusprendėm viską pasilikti prieškariniam vakarėliui.

1410 metai, vidurvasaris

Rytoj didžioji diena – mūšis. Visas savo atsargas išnaudojom pernakt. Kai visi nusiteikę mūšiui kareivinėse miegojo, mes patraukėme į miškiuką pasiausti. Aš nusmigau pirmas – po pirmo kanistro. Trūksta informacijos viską išpasakoti.

1410 metai, vidurvasaris

Atsikėliau su dideliu galvos skausmu griovyje ir man iškilo du klausimai: kas vakar nutiko ir kur, po velnių, mano draugai? Nuėjau į kareivines – nė gyvos dvasios. Nuėjau į valgyklą – nieko. Nuėjau į pratybų lauką – nulis gyvų, nulis mirusių. Aš supykau ir įsižeidžiau, juk mūšis tikriausiai jau vyksta, o aš nežinau, kur kovos vieta, būtų neblogai palyda, bet jos nebuvo.

Išsiliejęs ant pirmo pasitaikiusio medžio, aš patraukiau namo.

1410 metai, ruduo

Grįžau namo.

 © Jonas Čeikauskas, 2012

Comments are closed.