Klaipėdos kultūros fabrike – TEDxKlaipėda

This entry was posted by on Trečiadienis, 13 rugsėjo, 2017 at

tedexRugsėjo 30-ąją dieną Klaipėda taps tarptautinio reiškinio dalimi – Kultūros fabrike vyks pirmasis Klaipėdoje pasaulinės TEDx konferencijų grupės renginys TEDxKlaipėda. Jo metu savo kalbas sakys 8 pranešėjai bei įvyks 3 meniniai pasirodymai. Kadangi tokio tipo renginys Klaipėdoje rengiamas pirmą kartą, visi pranešėjai bei menininkai turi vienokią ar kitokią sąsają su Klaipėda – yra arba išeiviai, arba dabartiniai klaipėdiečiai, turintys kuo pasidalinti su aplinkiniais. Štai trys iš jų. „Kai biotechnologijos yra tavo hobis“ – taip skamba pirmojo kalbėtojo prof, habil.dr. Vlado Algirdo Bumelio, biotechnologo, LMA akademiko, šiuolaikinės farmacijos Lietuvoje pradininko bei sėkmingo versliniko pranešimo pavadinimas.

Tikriausiai nemažai daliai mūsų, visiškai ar tik truputį girdėjusiems šį įmantrų žodį „biotechnologijos“, tokia tema skamba, pripažinkime, kažkiek ironiškai. Tačiau šis žmogus, kurio veiklų sąrašą užtrunka perskaityti ilgiau nei lietuviška vasara, jums įrodys, jog tokių technologijų ir mokslų plėtra Lietuvoje yra ne tik galima, bet ir būtina. Manau, dauguma supranta ir pripažįsta, kad viena iš aktualiausių ir daugiausia diskutuojamų problemų dabartinėje Lietuvoje yra švietimo reformų reikmė.

Daug kalbama  apie sistemos neveiksnumą, pedagogų kompetencijos trūkumą, kaip mokinių gebėjimai bei poreikiai yra užspaudžiami ir jų potencialas lieka neišnaudotas. Bet darbų pakeisti tai kol kas vyksta nedaug. Antroji pranešėja pedagogė, psichologė ir lingvistė Liudmila von Gegerfelt paneigs šią frazę savo pačios pavyzdžiu. „Norėčiau padaryti ką nors gero žmonijai ar mokslui“,- taip skamba vienas iš jos norų. Jos patirtis ir darbai, kurie veda ją link šio noro išpildymo, įkvėps jus panorėti to paties. Trečiasis pranešėjas Arnas Petravičius teigia iš pirmo žvilgsnio utopinius dalykus, kaip svajoja apie „Žemės piliečius“, dirbančius tiek čia, tiek kitose planetose dėl šviesesnės ateities. Išties provokuojantis vaizduotę teiginys. „Misija neįmanoma“, – sakytumėt jūs. „Misija įmanoma“, – atkirstų jis. Šis žmogus rugsėjo 30-ąją dieną jums įrodys, kad tai pasiekama ne tik pasaulio kosmoso industrijos lyderiams, bet ir Lietuvai. Pats Arnas yra ekonomikos ir politikos absolventas, per įvairius atsitiktinumus (apie kuriuos, tikėkimės, irgi papasakos TEDxKlaipėda scenoje) patekęs į kosmoso „liūną“, pats lankęsis ir dirbęs NASA bei vienas iš „Space LAB“ iniciatorių – akivaizdu, tikrai išmanantis tai, apie ką pasakoja.

Kad renginys vyktų sklandžiai, organizatorių komanda, asociacija „Klaipėda pasauliui“, pasitelkė į pagalbą savanorius. Beveik 20 geranoriškų žmogučių pasiūlė savo laiką, energiją ir idėjas paskirti šio renginio sėkmei. Priežastys, kodėl šie žmonės nusprendė savanoriškai prisidėti, yra išties įvairios: nuo noro praplėsti akiratį iki draugų ar pažįstamų kompanija. Kitus sudomino renginio tema „Beyond the limits“. Tad, kaip ir sakiau, paskatų ir priežasčių yra daugybė, beje, taip pat kaip ir lūkesčių. Vieni tikisi įgyti daugiau patirties, pamatyti, kaip yra rengiamas toks renginys, jo organizacinę pusę, užkulisius. Kaip gražiai pasakė viena iš savanorių Emilija Šlajūtė: „Mano lūkestis ir yra – išmokti, patirti ir pamatyti kažką nauja. Žinau, kad jis bus išpildytas.“ Kiti nusprendė prisidėti, nes tiki, kad toks įvykis stipriai prisidės prie Klaipėdos atgimimo, šviesėjimo. Tikėkimės, kad spalio 1-ąją visi savanoriai liks patenkinti ir jų lūkesčiai bus išpildyti su kaupu. Smagu, jog šis renginys savanoriams ne tik siūlo galimybę nemokamai padalyvauti pačiame renginyje, paklausyti kalbų, bet ir prisidėti visko, kuo jie gali. Pavyzdžiui, savanorė Sitora Šlauterytė, kuri jau ne vieną kartą savanoriavo TEDxVilnius ir turi išties daug patirties tokio tipo renginių organizavime, iškart pateikė daug pasiūlymų ir idėjų organizatorių komandai, kaip geriau ar efektyviau išspręsti problemas, kurių, natūralu, iškyla visada. Kita savanorė, 12-os klasės mokinė Goda Skiotytė, šio straipsnio autorė, svajojanti tapti žurnaliste, gavo galimybę parašyti keletą straipsnių, taip tiesiogiai išbandyti, ką reiškia žurnalisto darbas. Tad savanorystė TEDxKlaipėda nėra tik kėdžių nešiojimas ar renginio vietos tvarkymas jam praėjus. J

Nors visi pranešėjai, kalbėsiantys TEDxKlaipėda scenoje, yra vienu ar kitu būdu susiję su Klaipėda, tačiau savanoriai atvyks ir iš kitų Lietuvos miestų. Taip pat tarp savanorių yra keletas užsieniečių, studentų iš LCC International University ar kitaip tapusių klaipėdiečiais. Šis puikus renginys ne tik kvies ir švies Klaipėdos gyventojus, bet ir suvienys daugiau įvairių žmonių po vieno tikslo vėliava – skleisti ypatingas idėjas bei tobulėti kartu. Kviečiame ir tave, mielas skaitytojau, rugsėjo 30-ąją dieną į Klaipėdos kultūros fabriką tapti TEDxKlaipėda dalimi! Tai reta galimybė padalyvauti renginyje, kuriame, vieno savanorio Lauryno Stanio žodžiais tariant, „būtų galima rasti tiek daug pozityvo, idėjų, įkvėpimo, įdomių žmonių ir noro padaryti pasaulį geresnį vienoj vietoj“. Tiek šį kartą. Informacijos apie kitus pranešėjus ir meninius pasirodymus laukite artimoje ateityje.

Goda Skiotytė, 4d

Comments are closed.