GIMNAZIJOS JUBILIEJUI. PASAKOJIMAI. AGNĖ BUKAVICKAITĖ, gimnaziją baigusi 2008 metais

This entry was posted by on Antradienis, 28 vasario, 2017 at

17092164_10211488852952522_335464583_nKaip aktyvi visuomenininkė, baigusi mokyklą įstojau studijuoti teisę Vilniaus universitete. Iki trečio kurso aktyviai dalyvavau studentų sąjungų veikloje, Europos jaunųjų teisininkų asociacijos veikloje ir kt., taip pat dirbau su įvairiais švietimo projektais, vedžiau mokymus ir seminarus visoje Lietuvoje apie jaunimo organizacijų ir mokinių savivaldų vadybą.
Įpusėjusi trečią kursą pradėjau savęs klausti, ar teisės studijos yra TIKRAI tai, ką norėjau studijuoti ir ką norėsiu veikti ateityje, nes visuomet buvau glaudžiai susijusi su visuomenine veikla, todėl nusprendžiau pabandyti įstoti į politikos mokslus universitete užsienyje. 2011 m. išvykau studijuoti į vieną geriausių JK universitetų – Jorko universitetą – kur studijavau Politikos ir tarptautinių santykių mokslus. Labiausiai savimi didžiuojuosi tuo, kad nepaisant daugybės abejonių iš šalies, likau tęsti studijų VU Teisės fakultete dieniniame skyriuje ir kas keletą savaičių grįždavau atsiskaitinėti dėstytojams už praleistas paskaitas ir seminarus. Kadangi tėveliai visiškai negalėjo padėti man finansiškai, studijų metu visus trejus metus dar dirbau pilnu etatu viešbutyje. Laikas iš tiesų buvo sunkus, tačiau be galo džiaugiuosi, kad abi studijas baigiau puikiais pažymiais ir sugebėjau išlaikyti save finansiškai.
Dar besimokydama Jorko universitete, vos ištaikiusi progą, aplikuodavau ir dalyvaudavau įvairiose stažuočių programose LR Užsienio reikalų ministerijoje ir ES institucijose. Tokiu būdu vėliau atsidūriau LR atstovybėje prie ES Briuselyje, o vėliau visa sukaupta patirtis padėjo įsidarbinti LR Užsienio reikalų ministerijoje Lietuvos pirmininkavimo ES metu. Tuo laikotarpiu dirbau Jungtinės Karalystės delegacijų vadove – glaudžiai dirbau su britų ambasada Vilniuje, priimdavau ir lydėdavau britų vyriausybės delegacijas – tarp jų ir Premjero Davido Camerono. Vos pasibaigus pirmininkavimui, gavau darbą LR ambasadoje Vašingtone, kur dirbau J.E. Ambasadoriaus Žygimanto Pavilionio padėjėja ir kabineto vadove. Mano užduotis buvo organizuoti ambasadoriaus veiklą, lydėti jį į susitikimus, rengti jo dokumentus, ataskaitas ir kt. Ši patirtis buvo neįkainojama tuo, kad iš arti susipažinau su pagrindinių JAV institucijų veikla, ne kartą lankiausi Baltuosiuose Rūmuose, Kongrese, Senate ir kt. Be to, susiradau daug naujų draugų: mano išleistuvių proga draugai suorganizavo vakarėlį Baltųjų rūmų Vakariniame sparne esančiame boulinge, kuriame mėgdavo laiką leisti tuometinis prezidentas Barakas Obama su šeima.

Palikti ambasadą ir LR Užsienio reikalų ministeriją nusprendžiau todėl, kad nuolat nešiojausi jausmą, jog norėčiau dirbti su finansų sektoriaus reguliavimu. Be to, diplomatija yra gana abstrakti profesija ir norėjau specializuotis konkrečioje srityje, todėl 2016 m. sausio mėnesį grįžau į Lietuvą ir įsidarbinau ekonomiste Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamente (Auklėtoja dabar turbūt nusišypsotų, nes nebuvau geriausia metamatike). Tačiau man sekasi tikrai neblogai: ne per seniausiai mane paaukštino pareigose į vyresniąją ekonomistę. Darbas man be galo patinka, be to, nuo diplomatijos jis nelabai nutolęs – tenka dalyvauti Europinėse darbo grupėse, lankytis Europos Centriniame Banke ir atstovauti Lietuvai. Taip pat šiuo metu studijuoju ekonomiką VU ir kartais vedu paskaitas VU studentams apie naujoves finansų rinkos reguliavimo srityje.
Mano artimiausi planai susiję su studijų tęsimu – noriu studijuoti Bankų teisės ir finansinio reguliavimo magistro programoje, taip pat tęsti darbą Europos centriniame banke ar Tarptautiniame valiutos fonde.

Siunčiu pačius geriausius linkėjimus,
Agnė

Comments are closed.