Protų mūšis 2017 – „Lietuviškai apie Lietuvą“

This entry was posted by on Pirmadienis, 27 vasario, 2017 at

Vasario 22 dieną į Klaipėdos miesto savivaldybės viešąją biblioteką įvairių mokyklų vyresniuosius mokinius subūrė protų mūšis ,,Lietuviškai apie Lietuvą“, skirtas lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Viktoriną – konkursą,  skatinančią domėtis Lietuvos istorija, literatūra, organizavo „Aitvaro“ gimnazijos iniciatyvinė grupė ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Į miesto širdyje įsikūrusią biblioteką išbandyti savo jėgų sugūžėjo Klaipėdos laivininkų mokyklos atstovai, šiame konkurse pasivadinę ,,Inkaro“ vardu, Laivų statybos ir remonto mokyklos mokiniai (komanda ,,Burė“), Turizmo mokyklos atstovės ,,Lietuvaitės“, Hermano Zudermano gimnazijos vyriausieji mokiniai (komanda ,,Memelburgas“), Baltijos gimnazijos moksleiviai (komanda ,,Baltija“), ,,Aitvaro“ gimnazijos atstovai, pasivadinę ,,Bibliotekos bičiuliais“. Na, o mūsų mokyklai atstovavo pirmų klasių mokiniai, kuriuos  į komandą subūrė lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Sigita Riaukienė.  Mūsų komandą, pasivadinusią ,,Ą nosinė“, sudarė šie pirmokai: Emilija Budginaitė, Vilius Šiožinys, Vitold Dvorak, Lukas Ostrovskis, Tadas Lukavičius ir Agnė Valaitytė. Viktoriną, kurios pagrindinis tikslas buvo įkvėpti domėtis savo kraštu ir jo istorija, sudarė penki turai iš 10 klausimų. Turų temos – asmenybės, miestai, literatūra, datos bei tarmės. Renginio pabaigoje po susikaupimo reikalaujančių ir prisiminti jau girdėtus dalykus priverčiančių klausimų paaiškėjo, kad protų mūšio nugalėtojais tapo Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos dvyliktokai. Mes, ,,Ąžuolyno“ gimnazijos atstovai, užėmę ketvirtąją vietą ir nusileidę tik „Baltijos“ bei „Aitvaro“ gimnazijų komandoms, likome labai patenkinti, nes konkurse dalyvavo 11 – 12 klasių moksleiviai. Džiugu, kad žiniomis mūsų neaplenkė net kai kurie vyresnieji. Šis 2017 metų protų mūšis mums, dalyviams, buvo puiki proga pagilinti  žinias apie Lietuvą bei įgyti naujų, be to, pasitikrinti, kiek jau žinome. Tikiuosi, visi dalyvavusieji viktorinoje, kaip ir mes, įdomiai, naudingai ir tikrai nenuobodžiaudami praleido laiką.

   Agnė Valaitytė, 1c

DSC_0783 DSC_0760

Comments are closed.